Łucznictwo tradycyjne - dyscyplina sportowa z długą historią - już po raz drugi zagościło w Radomsku. Stało się tak za sprawą II Międzypokoleniowego Turnieju Łuczniczego pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca i Starosty Powiatu Radomszczańskiego Beaty Pokory, zorganizowanego przez nasz RUTW „Wiem więcej" i MOSiR, który odbył się w dniu 24 listopada 2018 r. w Hali Powiatowej. Sponsorami imprezy byli: Miasto Radomsko, powiat radomszczański, Społeczna Akademia Nauk, a patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Głos Seniora
Godzi się przypomnieć, że pierwsze Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie odbyły się w 1931 r. w Polsce we Lwowie, a najwyższe trofea zdobyli wówczas Polacy: Michał Sawicki i Janina Kurkowska-Spychajowa, która złote medale indywidualnie wywalczyła aż siedem razy.
Nasze przedsięwzięcie miało nie tylko rozwijać talenty i pasje sportowe uczestników, ale przede wszystkim integrować różne pokolenia, zwłaszcza seniorów i młodzież, mieszkańców województwa łódzkiego. W tym dniu przyjechali do nas zaprzyjaźnieni studenci z uniwersytetu opoczyńskiego i piotrkowskiego. Dołączył do nas również Uniwersytet III Wieku przy SAN. Choć do tej pory wielu zawodników nie trzymało łuku w ręce, nie posiadało umiejętności posługiwania się nim, to po krótkim przeszkoleniu i oddaniu próbnych strzałów z wielkim zapałem i odwagą przystąpili oni do zawodów.
A jest to trudna sztuka, która polega na posługiwaniu się repliką bądź rekonstrukcją łuku historycznego, wyglądem oraz charakterystyką zbliżoną do zachowanych egzemplarzy historycznych przy użyciu dawnych technik strzeleckich. Być może właśnie w tym momencie zdali sobie sprawę, że to będzie ten rodzaj sportu, który mogą rozszerzać i promować w swoim mieście. Bo łucznictwo jest sportem który zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.
Najlepsze wyniki w tegorocznym turnieju osiągnęli; w kategorii Junior's Cup (do 16 lat): Michał Gala, Zofia Biesiada i Zofia Gładka; w kategorii Senior Cup (pow. 16 lat): Artur Gala, Patryk Kowalczyk, Arkadiusz Kucharski, Witold Rybak, Anna Majchrzak i Zygmunt Księżnik.
Jak na turniej przystało były cheerleaderki, które pokazały swoje umiejętności w gimnastyce i tańcu. A także maskotka zawodów - Indianka z Peru, z którą można było zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe.
Do zobaczenia za rok.