[logo]
RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Radomsku, przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 27
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00,  środy w godzinach 10:00 do 12:00 i piątki w godzinach 10:00 do 12:00
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy:
dr Jarosław Ferenc
Prezydent Miasta Radomska
Małgorzata
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Mirosław Olszewski
Dyrektor Regionalny SAN
Andrzej Andrysiak
Wydawca Gazety Radomszczańskiej
Marek Kurczych
Paweł Worwąg

Spotkania z lekarzem poświęcone są problemom zdrowotnym o bardzo dużym spektrum tematycznym, ze szczególnym uwzględnieniem tych kwestii, które mają związek z przypadłościami wieku starszego. Słuchacze na spotkaniach zapoznają się z różnymi jednostkami chorobowymi, poznają sposoby ich rozpoznawania, radzenia sobie z nimi – jeśli jest to możliwe – w warunkach domowych i domowymi sposobami oraz otrzymują dawkę fachowej wiedzy na temat leczenia szpitalnego, sanatoryjnego, zapoznają się z opisami wielu zabiegów medycznych, rehabilitacyjnych i innych.

Zdrowie w każdym wieku jest ważne i należy o nie dbać od zawsze, choć nie wszystko się da przewidzieć i nie wszystkiemu da się zaradzić zawczasu. Również takie pytania, dotyczące profilaktyki, padają na spotkaniach z lekarzem i wtedy albo od zaraz jest udzielana odpowiedź, albo też wykładowca odsyła zainteresowanych do fachowej lektury, by temat uszczegółowić.

Prelekcje z zakresu medycyny odbywają się raz w miesiącu, a ich tematyka jest po części ustalana przez prowadzącego spotkanie lekarza, a po części wynika z zapotrzebowania na konkretny temat interesujący słuchaczy.

Spotkania z lekarzem odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.