No i już za nami premiera spektaklu podsumowującego projekt „Między dawnymi a młodszymi laty". Na scenę wchodzi Jerzy Semkow i dyryguje orkiestrą, u której brak instrumentów wcale nie był przeszkodą w wykonaniu niezapomnianego koncertu. To właśnie ta orkiestra najbardziej porwała widzów…
Przypomnijmy: projekt był realizowany od marca do listopada tego roku i miał za zadanie przybliżyć poprzez prelekcje i stworzone fotografie postaci znanych i sławnych radomszczan. Rezultatem projektu miał być zaś spektakl, który był montażem słowno-muzycznym wiążącym różne epoki historyczne. Koordynatorem projektu, w którym uczestniczyło ponad kilkudziesięciu studentów naszego uniwersytetu, była Barbara Wojnowska.
Sam spektakl, wyreżyserowany przez Danutę Zawadzką (nauczycielkę ZSG nr 1 w Radomsku i twórcę Teatru „Źródło"), był oryginalnym kolażem stworzonym z różnych kart historycznych Radomska, zapisanych przez takie postaci jak Leszek Czarny, królowa Jadwiga Andegaweńska, rabin Salomon Rabinowicz, Henryk Siemiradzki, Jerzy Woronczak, Henryk Fajt, Jerzy Semkow, czy bracia Różewiczowie. Grupa studentów naszego uniwersytetu, czyli przyszli wielcy aktorzy, którzy już nie pierwszy raz dali wyraz swym aktorskim talentom, zobrazowała radomszczańskie dzieje w klimacie faktów historycznych, anegdot i swobodnej zabawy. Artyści (żywe obrazy) robili to z wielką pasją, którą widzowie entuzjastycznie docenili, oklaskując wykonawców na stojąco.
Zarząd RUTW „Wiem więcej" z ogromną przyjemnością chłonął inscenizację, podziwiając talent i zapał, a także pracowitość i wytrwałość artystów, których trema się nie imała, a chęć stworzenia nowych wartości uskrzydlała, dając dzieło naprawdę godne zapamiętania. Ci, którzy nie mogli uczestniczyć w przedstawieniu niech bardzo żałują, a wierzymy, że tylko bardzo ważne powody stanęły im na przeszkodzie uczestniczenia w tym świetnym widowisku. Zarząd uniwersytetu, uczestnicy projektu i wszyscy studenci są też wdzięczni instytucjom wspomagającym realizację projektu, a przede wszystkim Urzędowi Miasta, z którego środków projekt był prowadzony oraz Miejskiemu Domowi Kultury, który był oficjalnym współrealizatorem przedsięwzięcia i w etapie końcowym udostępnił scenę, by rezultat projektu w postaci spektaklu mógł profesjonalnie zaistnieć w życiu kulturalnym Radomska.