[logo]RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku ul. Świętej Jadwigi Królowej 20
Biuro czynne jest w poniedziałki w godz.: 13.30 - 15.30, pok. nr 55, tel. 660-408-033
miesiąc
rok
Kalendarz
Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem więcej" to szansa na radosne i twórcze spędzanie wolnego czasu - Ty też do nas dołącz!
„Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której nie będziesz wiedział, jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie”

Redakcja i relizacja: 
Małgorzata Ciupińska, Maria Jeziorska, Grażyna Śliwakowska
Obsługa techniczna: 
Paweł Worwąg

Spotkania z lekarzem poświęcone są problemom zdrowotnym o bardzo dużym spektrum tematycznym, ze szczególnym uwzględnieniem tych kwestii, które mają związek z przypadłościami wieku starszego. Słuchacze na spotkaniach zapoznają się z różnymi jednostkami chorobowymi, poznają sposoby ich rozpoznawania, radzenia sobie z nimi – jeśli jest to możliwe – w warunkach domowych i domowymi sposobami oraz otrzymują dawkę fachowej wiedzy na temat leczenia szpitalnego, sanatoryjnego, zapoznają się z opisami wielu zabiegów medycznych, rehabilitacyjnych i innych.

Zdrowie w każdym wieku jest ważne i należy o nie dbać od zawsze, choć nie wszystko się da przewidzieć i nie wszystkiemu da się zaradzić zawczasu. Również takie pytania, dotyczące profilaktyki, padają na spotkaniach z lekarzem i wtedy albo od zaraz jest udzielana odpowiedź, albo też wykładowca odsyła zainteresowanych do fachowej lektury, by temat uszczegółowić.

Prelekcje z zakresu medycyny odbywają się raz w miesiącu, a ich tematyka jest po części ustalana przez prowadzącego spotkanie lekarza, a po części wynika z zapotrzebowania na konkretny temat interesujący słuchaczy.

Spotkania z lekarzem odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.