[logo]RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku ul. Świętej Jadwigi Królowej 20
Biuro czynne jest w poniedziałki w godz.: 13.30 - 15.30, pok. nr 55, tel. 660-408-033
miesiąc
rok
Kalendarz
Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem więcej" to szansa na radosne i twórcze spędzanie wolnego czasu - Ty też do nas dołącz!
„Jestem chybionym idealistą. To znaczy wierzę w ideał i nie mogę się z tym pogodzić, że on nie istnieje”

Redakcja i relizacja: 
Małgorzata Ciupińska, Maria Jeziorska, Grażyna Śliwakowska
Obsługa techniczna: 
Paweł Worwąg
Sprawozdanie z działalności Sekcji Rękodzieła Artystycznego
w roku akademickim 2014/2015

Sekcja rzemiosła artystycznego liczy osiem osób. Spotkania odbywają się w Miejskim Domu Kultury systematycznie w każdy wtorek w godzinach: 11.00-12.00. Celem zajęć jest rozwój sprawności manualnych, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie technik plastycznych z ogólnie pojętego rękodzieła.

W miesiącach zimowych {styczeń - luty} wykonałyśmy z włóczki na drutach i szydełku czapki, szaliki, rękawiczki, które następnie poprzez członków sekcji wolontarystycznej zostały przekazane radomszczańskim bezdomnym. Wzięłyśmy również udział w akcji „Dla bezdomnych”, podczas której dla wolontariatu przekazałyśmy ciepłe ubrania potrzebującym i biednym. Marzec i kwiecień to miesiące, w których dzieliliśmy się wiedzą z zakresu szydełkowania i haftu artystycznego. Przeglądałyśmy tematyczną prasę, uczyliśmy się ściegów i czytania wzorów szydełkowych. Wynikiem tych zajęć było wykonanie serwetek i bieżników.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z działalności
Sekcji Rękodzieła Artystycznego
- rok akademicki 2012/2013

    Spotkania sekcji odbywały się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w każdy wtorek w godz. 11.00 - 12.00. Na zajęcia zapisało się 16 pań. Pierwsze spotkania przebiegały pod kątem poznawania siebie, swoich talentów i zainteresowań, jak również stopnia znajomości szydełkowania, haftowania i robótek na drutach. Wspólnie doszłyśmy do wniosku, że wszystkie panie znają przynajmniej podstawowe zasady pracy na drutach, a niektóre już wyższą szkołę wyrabiania pięknych wzorów...

Czytaj więcej...

Powered by CuteNews