[logo]RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Radomsku, przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 27
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00 i środy w godzinach 10:00 do 12:00
miesiąc
rok
Kalendarz

Od czwartku 12.03.2020r. ZAWIESZAMY zajęcia RUTW "Wiem więcej" do odwołania. Zarząd RUTW

„Jak to jest, że ludzi gorszą grzechy innych a nie swoje”

Nasi Przyjaciele i Sponsorzy:
dr Jarosław Ferenc
Prezydent Miasta Radomska
Małgorzata
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Mirosław Olszewski
Dyrektor Regionalny SAN
Andrzej Andrysiak
Wydawca Gazety Radomszczańskiej
Marek Kurczych
Paweł Worwąg
Redakcja i realizacja: 
Adam Wodzisławski
Obsługa techniczna: 
Paweł Worwąg
Ruch to zdrowie

Po raz kolejny sprawdziła się ta sentencja, którą powinniśmy powtarzać jak mantrę. Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”, tak jak w minionych latach, zgłosił swoje uczestnictwo w XI Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji senioralnych - „Trzeci Wiek na Start” w Łazach.

25 maja 2019 r. o godz. 6 rano wyruszyliśmy pełni zapału i w dobrych humorach do Łaz. Pogoda również nam dopisała, po całym chłodnym i deszczowym tygodniu sobotni poranek witał nas słońcem.

Po dotarciu na miejsce i zarejestrowaniu przez naszą kapitan, czyli Anię Majchrzak, uczestniczyliśmy w części oficjalnej imprezy. Na płytę przed scenę weszli w kolejności alfabetycznej przedstawiciele poszczególnych organizacji. Przedstawiciele, ponieważ w tym roku liczba uczestników była rekordowa; samych zawodników zgłoszono 1000 osób. Po krótkim powitaniu odśpiewano hymn, po czym nastąpiło, jak na zawody tej rangi przystało, zapalenie znicza olimpijskiego, którego dokonało dwoje najstarszych zawodników.

Nasz RUTW, jak zawsze, prezentował się pięknie, zielone koszulki z logo i pięknie przystrojone białe kapelusz przyciągały wzrok.

Zaczęła się rywalizacja w poszczególnych konkurencjach. Nasi reprezentanci wystartowali w następujących dyscyplinach:

Ania KluzińskaM- przełajowa jazda na rowerze
Basia Jędryszek- strzelanie z pistoletu krótkiego
Ula Sadek- bule
Iwonka Mazurkiewicz- bieg na 200 m
Witek Rybak- szachy
Zygmunt Księżnik- strzelanie z łuku

Po zawodach było też coś dla ducha, czyli część artystyczna. Wiele uniwersytetów chciało pokazać swoje osiągnięcia artystyczne, śpiewano i tańczono. Nie zabrakło i nas w tym gronie. Zatańczyłyśmy nasz popisowy taniec - lambeth walk. W strojach z epoki prezentowałyśmy się pięknie.

Nie udało nam się w tym roku zdobyć punktowanych miejsc, konkurencja była wielka-trudno. Zaistnieliśmy jednak, pokazaliśmy że RUTW „Wiem więcej” istnieje na mapie Polski i Europy. To ważne, bo do Łaz na Olimpiadę zjechali zawodnicy i z Wiednia i z Kijowa, Białegostoku i Rzeszowa, Polkowic, Nowego Targu i wielu wielu innych miejsc..

Wracaliśmy do domu w wyśmienitych humorach, lekko opaleni po całym dniu spędzonym na powietrzu, oczywiście i zmęczeni po takiej dawce adrenaliny, jaką otrzymaliśmy, kibicując zawodnikom. Od organizatorów otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę za kolejne uczestnictwo w Olimpiadzie.

Powered by CuteNews