![[logo]](/images/logo.png)
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00, środy w godzinach 10:00 do 12:00 i piątki w godzinach 10:00 do 12:00
Prezydent Miasta Radomska
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Dyrektor Regionalny SAN
Wydawca Gazety Radomszczańskiej

Aktualności, informacje, komentarze...
Anna Kapuściarek - prezes naszego uniwersytetu wraz z Henryką Malingiewicz - wiceprezes otrzymały zaproszenie na Walne Zebranie Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW, które odbyło się w Krakowie. Udział naszych przedstawicielek w tym zjeździe miał charakter symboliczny, jednak poprzez zapoznanie się z ideą działania federacji, jej celami i misją, może ułatwić nam podjęcie decyzji o przystąpieniu do organizacji zrzeszającej polskie uniwersytety trzeciego wieku. O tym jak przebiegały obrady, jakie poruszano tematy, kto był gościem specjalnym zjazdu oraz jakie są główne założenia polskiej polityki senioralnej mówi załączona poniżej relacja.
6 czerwca zakończyliśmy kolejny rok akademicki i równocześnie pierwszy cykl edukacji permanentnej. Był to powód do rozdania studentom naszego uniwersytetu stosownych dyplomów, których mottem stało się powiedzenie: sapere aude - odważ się być mądrym.
Proszę, zajrzyj do działu "Nasza twórczość - relacje". Tam pojawił się tekst będący relacją z wycieczki do rogowskiego arboretum.
Informujemy naszych Czytelników, że pojawiła się nowa zakładka informacyjna o nazwie "Działalność sekcji", w której będziemy prezentować osiągnięcia członków tych sekcji. Jako pierwsze pojawią się sprawozdania z działalności trzech sekcji: literackiej, ogrodniczej i rękodzieła artystycznego. Zapraszam do lektury!
Spośród wielu spotkań z interesującymi ludźmi, jakie w kończącym się roku akademickim odbyli słuchacze RUTW „Wiem więcej”, to z 9 maja z pewnością zapadnie w pamięci. W tym dniu bowiem gościliśmy p. Tadeusza Kargulewicza, który w młodości przeżył deportację na Syberię. Mimo że od tamtych wydarzeń upłynęło wiele dziesięcioleci, nasz - liczący dzisiaj blisko 90 lat - gość nie umiał ukryć wzruszenia i łez. Jak mówił, ilekroć wspomina ten czas, zawsze płacze.
W miniony czwartek (16 maja 2013 r.) studenci naszego uniwersytetu przywitali wiosnę i ciepłe klimaty uniwersytecką majówką. Nie można było inaczej, bo majówka w tym gronie to już tradycja. I to bardzo udana tradycja. Regułą jest również to, że wiosenna biesiada odbywa się w Ekoogrodzie, czyli rozległej posiadłości jednej z naszych koleżanek, Barbary Wojnowskiej. Trudno wymarzyć sobie lepszy zakątek, bo przecież jak majówka to tylko na łonie natury. A jak jeszcze ta natura jest bogata w stawy z kumkającymi żabami, zaciszne alejki, mnóstwem urokliwych kwiatów, krzewów i drzew, jak jest miejsce na grilla, na huśtawki i nawet trawnikowy parkiet, to już nic więcej nie trzeba i standard majówkowego miejsca z marszu zdobywa pięć hotelowych gwiazdek.
<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 Starsze >>