![[logo]](/images/logo.png)
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00, środy w godzinach 10:00 do 12:00 i piątki w godzinach 10:00 do 12:00
Prezydent Miasta Radomska
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Dyrektor Regionalny SAN
Wydawca Gazety Radomszczańskiej



Aktualności, informacje, komentarze...
Jest taki dzień, zwykły dzień, który rozpoczyna magię świąt. Odwiedza nas starszy, miły pan z siwą brodą. Przez dwanaście długich miesięcy musieliśmy czekać, aż ponownie zawita do nas św. Mikołaj. Pewnego grudniowego popołudnia studenci RUTW "Wiem więcej" usłyszeli dobiegający z oddali dźwięk dzwoneczka. Jego srebrzysty głos zbliżał się do miejsca, gdzie seniorzy siedzieli zasłuchani w wykład o projekcie, jego zakończeniu, gdzie odbywała się projekcja slajdów o tym, czego oni sami dokonali.
Całkiem niedawno, bo 24 listopada br., na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się staropolska uroczystość weselna. To nic, że była to tylko inscenizacja. Głównym organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomsku. Organizatorowi partnerował w tym przedsięwzięciu Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”.
Człowiek od zawsze chciał poznać swoją przyszłość, zajrzeć za kurtynę teatru losów ludzkości. Stąd chyba tradycja wróżenia, odgadywania tego, co przyniesie jutro, która nam nieodmiennie kojarzy się z andrzejkami. W dzisiejszym świecie tak chętnie łączymy je z wesołą zabawą.
Miesiące przygotowań, kompletowania dokumentów, wytężonej pracy. I wreszcie nadchodzi ten dzień. Stres ogromny. Za chwilę zjawi się „wysoka” komisja certyfikująca. Niewielkie spóźnienie spowodowane korkiem pod Częstochową. Szybka kawa i przystępujemy do pracy. Pięć godzin trwa szczegółowa kontrola dokumentów. Komisja w składzie: prof. dr hab. Zdzisława Zacłona – przewodnicząca komisji, mecenas Wiesława Borczyk - Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz mecenas Wojciech Nalepa prawnik Federacji, jakkolwiek życzliwa, to jednak bardzo wnikliwie, punkt po punkcie, sprawdza aspekty organizacyjne, analizuje ofertę edukacyjną, opiniuje przygotowanie merytoryczne. Ocena bardzo dobra. Uśmiechy na twarzach. Odprężenie.
„Mędrzec dawno uczył mnie, żem jest śmiertelny”. Te słowa wybitnego polskiego poety, Leopolda Staffa, najlepiej chyba oddają klimat pierwszego listopadowego spotkania integracyjnego naszego uniwersytetu. Sprzyjał temu nastrój tych dni i temat wygłoszonej wówczas prelekcji, której autorką była Aleksandra Żarnecka, gość spotkania. Mówiła bowiem zajmująco o przemijaniu i śmierci jako ważnym temacie w literaturze i sztuce.
W życiu człowieka - podobnie jak w przyrodzie - nadchodzi jesień, czas, w którym najlepsze lata mamy już za sobą. Musimy się pogodzić z tym, że z biegiem lat nasza sprawność fizyczna i psychiczna jest dużo słabsza. Pojawiają się niedomagania zdrowotne. Bywa też tak, że najbliżsi nie mogą zaopiekować się całodobowo starszą, schorowaną osobą, zwłaszcza gdy w grę wchodzą skomplikowane i czasochłonne zabiegi medyczne. Wtedy znajduje się inne rozwiązanie: dwudziestoczterogodzinną pomoc i fachową opiekę w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.
<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... Starsze >>