![[logo]](/images/logo.png)
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00, środy w godzinach 10:00 do 12:00 i piątki w godzinach 10:00 do 12:00
Prezydent Miasta Radomska
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Dyrektor Regionalny SAN
Wydawca Gazety Radomszczańskiej

Aktualności, informacje, komentarze...
Bohaterem kolejnego naszego spotkania integracyjnego był Stanisław Szukalski, artysta, wielki patriota, piłsudczyk, pałający obsesyjną miłością do Ojczyzny, marzący o wielkiej, potężnej Polsce. Tę wyjątkową postać przybliżyła nam, w dniu 16 listopada, nasza koleżanka Małgorzata Ciupińska.
Stanisław Szukalski - nazywany też Stachem z Warty – rzeźbiarz, malarz, rysownik, projektant, grafik, historyk sztuki – uczęszczał do szkoły powszechnej w Gidlach, następnie do szkoły Fabianiego w Radomsku. Już w latach szkolnych Staś wykonywał małe rzeźby w glinie i gipsie, czasem w plastelinie. Nie ukończył jednak ASP w Krakowie.
Niezwykły, wzruszający wieczór przeżyli radomszczanie, którzy 11 listopada 2017 roku wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Tego dnia dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości odbył się tam koncert „Ojczyzna moją jest muzyką”, którego współorganizatorem był nasz RUTW „Wiem więcej”.
Na jego program złożyły się teksty poetyckie, śpiew i taniec. W szczególną atmosferę wprowadził nas fragment „koncertu Jankiela” z epopei „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, przeczytany przez Janusza Kucharskiego, laureata wielu wyróżnień w konkursach recytatorskich, który zaprosił zebranych do odśpiewania hymnu narodowego. Wspaniale zabrzmiały wszystkie cztery jego strofy w wykonaniu kilkuset widzów. Po nim na scenie pojawili się studenci RUTW w przepięknych kostiumach, by z gracją zatańczyć poloneza. Nagrodziliśmy ich brawami, bo prezentowali się naprawdę fantastycznie.
Kolejne spotkanie integracyjne w dniu 26 października 2017 r. w RSM.
Na salę wszedł niepozorny mężczyzna, dźwigając ze sobą paczkę, w której, jak się za moment okazało, były książki. To Przemysław Cieszewski – poeta. Krótka prezentacja przez panią prezes Anię Kapuściarek i gość został dopuszczony do głosu.
Zbliża się święto zmarłych. Jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością....
Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia się troskami, kłopotami i radością...
Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o naszych bohaterach, dzięki którym Polska stała się niepodległa.
Pamiętajmy i o tych, o których nikt już nie pamięta…
Cześć ich Pamięci.
Z myślą o tym, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju w kwestii polityki senioralnej, co dzieje się w Federacji, na różnych forach przez Federację organizowanych i tych, w których występuje ona jako gość, przemodelujemy niebawem zakładkę, którą do tej pory w całości zajmowało logo Federacji (u góry po prawej stronie).Informacje lokalne są dla nas bardzo ważne, ale równie ważne są senioralne wiadomości z kraju, bo skala mikro, jak wiemy, często zależy od skali makro, stąd potrzeba założenia serwisu informacyjnego o szerszym spektrum.
Zachęcamy do obejrzenia filmu–reportażu z tegorocznych obrad IX Forum III Wieku w Krynicy. Proszę kliknąć na logo Federacji, potem na reportaż… Przypominam, Drodzy Studenci, jeśli będziecie chcieli wiedzieć, co nowego dzieje się w Federacji, w kraju i na świecie, wystarczy tylko kliknąć na jej logo.
Pierwszy w tym roku akademickim wykład audytoryjny wygłosiła dobrze nam znana p. Aleksandra Żarnecka w dniu 19 października 2017 r. Tym razem mówiła o poezji skamandrytów, jednej z grup poetyckich dwudziestolecia międzywojennego.
<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... Starsze >>