[logo]RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Radomsku, przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 27
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00 i środy w godzinach 10:00 do 12:00
miesiąc
rok
Kalendarz

Inauguracja roku akademickiego - 1.10.2019 wtorek godz 11:00 - Miejska Biblioteka Publiczna

„Jestem skrzydłem wiatraka, od którego odwrócił się wiatr”

Nasi Przyjaciele i Sponsorzy:
dr Jarosław Ferenc
Prezydent Miasta Radomska
Małgorzata
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Mirosław Olszewski
Dyrektor Regionalny SAN
Andrzej Andrysiak
Wydawca Gazety Radomszczańskiej
Marek Kurczych
Paweł Worwąg
Redakcja i realizacja: 
Adam Wodzisławski
Obsługa techniczna: 
Paweł Worwąg
Senioralia – Kraków 2019

galeria

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” już po raz drugi uczestniczył w Międzynarodowych Senioraliach organizowanych w Krakowie w dniu 19.09.2019 r. Wyjechaliśmy o godzinie 6:00 grupą 26 osób. Kraków przywitał nas słoneczną choć chłodną pogodą.

VI Międzynarodowe Senioralia rozpoczęły się mszą święta w Kościele Mariackim, po czym nastąpiła uroczysta parada seniorów wokół Rynku skąd doszliśmy do kina „Kijów”. Tegoroczne spotkanie seniorów było wyjątkowo liczne, zgromadziło się około 1500 osób z 50 miast Polski jak i z Litwy, Ukrainy i Niemiec.

Kino „Kijów” pękało w szwach. Gości przywitał Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia Manko/Głos Seniora jak i przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Następnie odbyło się wręczanie statuetek wyróżnionym gminom szczególnie przyjaznym seniorom jak i osobom pracującym na rzecz seniorów. Dwa uzdrowiska a mianowicie : Busko Zdrój i Nałęczów Zdrój dostały wyróżnienie za promocję Karty Seniora. Były to bardzo miłe chwile. Po części oficjalnej nadszedł czas na chwilę relaksu. Wystąpił zespół pieśni i tańca „Małe Słowianki” a potem to już my, czyli nasze dziewczęta z grupy tanecznej w swoim popisowym tańcu lambeth-walk. Wzbudziłyśmy aplauz widowni i uznanie za piękną prezentację. Do godziny 17 odbyło się jeszcze wiele ciekawych prelekcji i występów. Nie zabrakło również pokazu mody 60+ z udziałem stylowych seniorek. Jak na taką imprezę przystało nie zabrakło również aprowizacji. Kawiarenki i bar oferowały napoje i gorący posiłek, niestety w tym roku z powodu braku dofinansowania wszystko było na własny koszt.

Zdawać by się mogło, że po tak długim dniu wszyscy będą już zmęczeni, ależ nic z tego. Punktem kulminacyjnym była międzypokoleniówka, czyli po prostu dyskoteka poprowadzona przez znaną w Polsce i nie tylko „wiekową” Wirginię Szmyt, DJ Wikę. Tańcom nie było końca i to nie w tempie wolnego walczyka.

Wiadomo to co dobre kiedyś się kończy, więc i my niestety musieliśmy pożegnać się z zaprzyjaźnionym towarzystwem i gościnnym Krakowem. Zadowoleni i szczęśliwi w godzinach nocnych powróciliśmy do Radomska. Marzy nam się już wyjazd na VII Senioralia.

Powered by CuteNews