[logo]RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Radomsku, przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 27
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00,  środy w godzinach 10:00 do 12:00 i piątki w godzinach 10:00 do 12:00
miesiąc
rok
Kalendarz

Trwa nabór do uniwersyteckiego zespołu wokalnego. Kontakt - Elżbieta Jóźwiak nr tel 516 062 585

„Jak to jest, że ludzi gorszą grzechy innych a nie swoje”

Nasi Przyjaciele i Sponsorzy:
dr Jarosław Ferenc
Prezydent Miasta Radomska
Małgorzata
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Mirosław Olszewski
Dyrektor Regionalny SAN
Andrzej Andrysiak
Wydawca Gazety Radomszczańskiej
Marek Kurczych
Paweł Worwąg
Redakcja i realizacja: 
Adam Wodzisławski
Obsługa techniczna: 
Paweł Worwąg
Masaż – to jest to!

W ofercie programowej naszego uniwersytetu na rok akademicki 2013/2014 znalazł się nowy przedmiot, z grupy tych, które dbają o stan zdrowia, a mianowicie masaż zdrowotny. Umiejętność masowania odpowiednich części ciała nie jest sprawą taką prostą i oczywistą, jakby się wydawało. Trzeba znać anatomię człowieka, wiedzieć, które partie mięśni i ciała można poddawać masowaniu, które są wręcz kluczowe dla sprawnego funkcjonowania i w ogóle poruszania się. By zgłębić tę wiedzę i stać się zarówno obiektem masażu, jak i również umie go wykonywać innym osobom, studenci RUTW z zaangażowaniem i ciekawością rozpoczęli zajęcia z tego przedmiotu. Ćwiczenia prowadzone są raz w tygodniu, a instruktorem i osobą, która praktyczny instruktaż wzbogaca teoretycznymi informacjami z zakresu masażu, jest Piotr Bakalarz.

- Jestem na zajęciach dopiero drugi raz. Zaciekawiła mnie ta tematyka, tym bardziej że sama takich ćwiczeń potrzebuję. Pan Piotr to bardzo sympatyczny człowiek, który cierpliwie i jasno tłumaczy tajniki masażu - mówi Maria Turlejska, studentka naszego uniwersytetu. - Bardzo się cieszę, że tu trafiłam. O wiele przyjemniej spędzać czas na wykładach z psychologii, na warsztatach językowych, czy ćwiczyć na basenie, niż siedzieć bezczynnie w domu.

- A ja chcę się nauczyć masować, gdyż mam nadzieję, że takie rozruszanie ciała przyda się mojemu mężowi i moim rodzicom. Dla mnie wszystkie przedmioty i zajęcia są nowością, gdyż zapisałam się do studenckiej braci dopiero w październiku tego roku. Poznaję teraz nowe twarze i sama się sobie dziwię, że tak szybko się zaaklimatyzowałam, ale to pewnie zasługa atmosfery, która panuje w tej organizacji - uśmiecha się pani Krystyna Fraszczyńska.

Zapytaliśmy instruktora, Piotra Bakalarza, czy masaż przez niego zalecany może służy każdemu.

- Nie. Trzeba mieć świadomość pewnych przeciwwskazań - tłumaczy.
Są pewne schorzenia, którym tego rodzaju działanie nie służy absolutnie, tak jest w przypadku osteoporozy i żylaków. Natomiast na pewno nie ma ograniczeń wiekowych. Oczywiście dobieram taki rodzaj masażu, który studentom uniwersytetu trzeciego wieku służyłyby w jak najlepszym zakresie. Muszę zaznaczyć, że moje studentki są bardzo zainteresowane zajęciami, szybko orientują się, jak prawidłowo masować i zadają dużo pytań, co tylko świadczy o ich aktywności.

Zapraszamy do naszej galerii - są tam zamieszczone zdjęcia z nauki masażu.

Powered by CuteNews