[logo]RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Radomsku, przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 27
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00,  środy w godzinach 10:00 do 12:00 i piątki w godzinach 10:00 do 12:00
miesiąc
rok
Kalendarz

Z uwagi na pogarszającą się sytuację pandemiczną RUTW "Wiem więcej" zawiesza działalność do odwołania

TRENING UMYSŁU - 12.01.2021- WTOREK - GODZ. 15.30 BARBARA JAGODA

JĘZYK ANGIELSKI - 15.01.2021- PIĄTEK - GODZ. 10:00 - KURS PODSTAWOWY - GODZ. 11:00 - KURS ROZSZERZONY - JULIA LEŚNIAK

PSYCHOLOGIA - 19.01.2021 - WTOREK - GODZ. 17:00 - dr ŁUKASZ PRYSIŃSKI

„Dusza ludzka jest tak ułomna, że potrafi walczyć o dobre sprawy przy pomocy złych środków”

Nasi Przyjaciele i Sponsorzy:
dr Jarosław Ferenc
Prezydent Miasta Radomska
Małgorzata
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Mirosław Olszewski
Dyrektor Regionalny SAN
Andrzej Andrysiak
Wydawca Gazety Radomszczańskiej
Marek Kurczych
Paweł Worwąg
Redakcja i realizacja: 
Adam Wodzisławski
Obsługa techniczna: 
Paweł Worwąg
Słowianie mówią: Rozpoczynamy!

Pod koniec ubiegłego roku akademickiego studenci naszego uniwersytetu mieli wykład z historii nowożytnej Polski dotyczący obchodów następujących świąt: Pracy, Flagi i Konstytucji 3 Maja. Wykład poprowadził wówczas Radosław Bartnik. Wrażenia z tej prelekcji były wtedy tak znakomite, że zainspirowały obie strony: słuchaczy i wykładowcę do rozpoczęcia w nowym roku akademickim 2012/2013 całego cyklu wykładów poświęconych historii. Propozycji, jak podejść do tematu, czyli na jakiej problematyce skupić się najbardziej, było wiele. Historia to przecież informacyjnie bardzo rozległy obszar nauki, więc wybór działów, które wykładowca chciałby przedstawić, a studenci przyswoić, był bardzo trudny. W końcu jednak zaczęliśmy od… początku, czyli od Słowian.

- Historia to niezwykle ciekawe tematy, intrygujące, do których chętnie się wraca, bo mimo podstawowej wiedzy, jaką każdy ze studentów posiada, to jednak zawsze są jakieś luki w pamięci, luki w wiadomościach, które warto sobie uzupełnić. A jeszcze jak jest to ciekawie podawane, jak czyni to pan Radosław Bartnik, to z tym większą przyjemnością słucha się takich informacji - mówi jedna z naszych studentek, wierna uniwersytetowi od początku i równocześnie osoba, której zaangażowanie w tworzenie stowarzyszenia trudno przecenić, Teresa Moszkowicz.

Zajęcia z historii odbywają się co dwa tygodnie (zamiennie z religioznawstwem też prowadzonym przez pana Bartnika) we wtorki w Galerii Muzeum Regionalnego. To świetne miejsce na tego typu wykłady. Tutaj również prowadzone są zajęcia z etyki katolickiej, historii sztuki i religioznawstwa. Rozdane w ubiegłym roku dyplomy „Przyjaciel Uniwersytetu” w przypadku muzeum bardzo dobitnie dokumentują, że nie były to i nadal nie są tylko puste słowa i gesty bez pokrycia. Za przychylność ze strony dyrektora Muzeum Regionalnego, Krzysztofa Zygmy, wszyscy studenci serdecznie dziękują.

Powered by CuteNews