[logo]RADOMSZCZAŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU "WIEM WIĘCEJ"
www.wiem-wiecej.com.pl
Biuro uniwersytetu mieści się w Radomsku, przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 27
tel. 660-408-033
Biuro RUTW "Wiem więcej" jest czynne w robocze poniedziałki w godzinach 10.00 do 12.00 i środy w godzinach 10:00 do 12:00
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy:
dr Jarosław Ferenc
Prezydent Miasta Radomska
Małgorzata
Kańska - Kipigroch
Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
Mirosław Olszewski
Dyrektor Regionalny SAN
Andrzej Andrysiak
Wydawca Gazety Radomszczańskiej
Marek Kurczych
Paweł Worwąg
Redakcja i realizacja: 
Maria Jeziorska, Adam Wodzisławski
Obsługa techniczna: 
Paweł Worwąg

Aktualności, informacje, komentarze...

Rzeźbiarz - skandalista – patriota

Bohaterem kolejnego naszego spotkania integracyjnego był Stanisław Szukalski, artysta, wielki patriota, piłsudczyk, pałający obsesyjną miłością do Ojczyzny, marzący o wielkiej, potężnej Polsce. Tę wyjątkową postać przybliżyła nam, w dniu 16 listopada, nasza koleżanka Małgorzata Ciupińska.

Stanisław Szukalski - nazywany też Stachem z Warty – rzeźbiarz, malarz, rysownik, projektant, grafik, historyk sztuki – uczęszczał do szkoły powszechnej w Gidlach, następnie do szkoły Fabianiego w Radomsku. Już w latach szkolnych Staś wykonywał małe rzeźby w glinie i gipsie, czasem w plastelinie. Nie ukończył jednak ASP w Krakowie.

Czytaj więcej...

Radośnie i patriotycznie

Niezwykły, wzruszający wieczór przeżyli radomszczanie, którzy 11 listopada 2017 roku wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Tego dnia dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości odbył się tam koncert „Ojczyzna moją jest muzyką”, którego współorganizatorem był nasz RUTW „Wiem więcej”.

Na jego program złożyły się teksty poetyckie, śpiew i taniec. W szczególną atmosferę wprowadził nas fragment „koncertu Jankiela” z epopei „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, przeczytany przez Janusza Kucharskiego, laureata wielu wyróżnień w konkursach recytatorskich, który zaprosił zebranych do odśpiewania hymnu narodowego. Wspaniale zabrzmiały wszystkie cztery jego strofy w wykonaniu kilkuset widzów. Po nim na scenie pojawili się studenci RUTW w przepięknych kostiumach, by z gracją zatańczyć poloneza. Nagrodziliśmy ich brawami, bo prezentowali się naprawdę fantastycznie.

Czytaj więcej...

Fraszki frywolne

Kolejne spotkanie integracyjne w dniu 26 października 2017 r. w RSM.

Na salę wszedł niepozorny mężczyzna, dźwigając ze sobą paczkę, w której, jak się za moment okazało, były książki. To Przemysław Cieszewski – poeta. Krótka prezentacja przez panią prezes Anię Kapuściarek i gość został dopuszczony do głosu.

Czytaj więcej...

Zbliża się święto zmarłych

Zbliża się święto zmarłych. Jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością....

Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia się troskami, kłopotami i radością...

Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o naszych bohaterach, dzięki którym Polska stała się niepodległa.

Pamiętajmy i o tych, o których nikt już nie pamięta…

Cześć ich Pamięci.

Informacja

Z myślą o tym, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju w kwestii polityki senioralnej, co dzieje się w Federacji, na różnych forach przez Federację organizowanych i tych, w których występuje ona jako gość, przemodelujemy niebawem zakładkę, którą do tej pory w całości zajmowało logo Federacji (u góry po prawej stronie).Informacje lokalne są dla nas bardzo ważne, ale równie ważne są senioralne wiadomości z kraju, bo skala mikro, jak wiemy, często zależy od skali makro, stąd potrzeba założenia serwisu informacyjnego o szerszym spektrum.

Zachęcamy do obejrzenia filmu–reportażu z tegorocznych obrad IX Forum III Wieku w Krynicy. Proszę kliknąć na logo Federacji, potem na reportaż… Przypominam, Drodzy Studenci, jeśli będziecie chcieli wiedzieć, co nowego dzieje się w Federacji, w kraju i na świecie, wystarczy tylko kliknąć na jej logo.

Spotkanie z poezją

Pierwszy w tym roku akademickim wykład audytoryjny wygłosiła dobrze nam znana p. Aleksandra Żarnecka w dniu 19 października 2017 r. Tym razem mówiła o poezji skamandrytów, jednej z grup poetyckich dwudziestolecia międzywojennego.

Czytaj więcej...

<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... Starsze >>

Powered by CuteNews